Prechádzka ku Vrbickému plesu

Vedeli ste, že Vrbické pleso je najväčším prirodzeným jazerom v Nízkych Tatrách? Je ľadovcového pôvodu a nachádza sa vo výške 1 113 m n. m. v hornej západnej časti Demänovskej doliny. Zaberá plochu 0,69 ha, má maximálnu hĺbku 8 m, dĺžku 115 m a šírku 62 m.

Vďaka svojej kráse a rozmanitosti okolia je Vrbické pleso od roku 1975 vyhlásené za národnú prírodnú pamiatku. Z jazera vyteká rieka Otupnianka. Celé pleso je obkolesené turistickým chodníkom, na ktorom môžete nájsť krásne romantické miesta s lavičkami. Vychutnať si tak môžete čaro krásnej prírody Demänovskej doliny, ticho, pokoj a len zvuky prírody v podobe vtákov, či kačiek nachádzajúcich sa na Vrbickom plese. Breh Vrbického plesa je ideálnym miestom nielen na rodinné prechádzky, ale aj piknik s priateľmi. Turistický chodník lemujúci Vrbické pleso z určitých miest ponúka aj prekrásny výhľad na Chopok.

.

Navštívili ste už toto čarovné miesto v Jasnej? My v hoteli Fis Jasná**** sa už teraz tešíme, keď si prechádzky okolo tohto prírodného pokladu zopakujeme počas babieho leta, či slnečných jesenných dní.

 

 
TA

Vaša spokojnosť nás neustále poháňa vpred


"Luxus, skvelá poloha, exkluzívna kuchyňa, relax a pohoda v bazéne a wellness, profesionálne masáže a individuálny prístup k hostom. A aj náš štvornohý domáci miláčik si tento hotel zamiloval
Karol, 16. januára 2016 - pozrieť všetky hodnotenia